Barevné vs. černé tetování

V salonu Prostěkérky je kromě klasického černého tetování možnost vybrat si z celé řady barev. Jaké jsou jejich výhody, jak je možné měnit je v čase a jsou vůbec bezpečné?

Barevné tetování je jiné, zvláštní, originální. Do našeho studia chodí stále více zájemců o něj. Pořád ale existuje dost velké procento lidí, kteří se této inovace obávají. Proč? Na internetu koluje množství zavádějících informací, podle kterých se barevná kérka špatně hojí, lidé na barvu mohou být alergičtí. Před čtyřiceti lety to tak možná bylo, všechny tatérské potřeby se ale vyvíjí a dnes jsou zcela bezpečné.

Jediné, co by člověka mělo při výběru barvy zajímat, je to, zda je přípravek veganský. Rostlinný produkt totiž nemá žádná rizika, s trochou nadsázky je možné říct, že barvu lze i vypít. Pokud nad tímto tetováním přemýšlíte, ujistěte se tedy u svého tatéra o rostlinném původu barvy.

Jiná, než černá barva má jednu obrovskou výhodu – vždy je možné ji ztmavit. Přetetování přitom není nijak nebezpečné, původní tvar kérky to neohrozí. Pokud si nyní necháte udělat například světle růžové srdíčko a za dva roky vás přestane bavit, lze ho přetetovat tmavším odstínem růžové. Za další časové období pak existuje možnost ztmavit kérku úplně, a to černou barvou. 

Z černé už ale naopak růžové tetování není nikdy možné udělat. Pokud se linky rozpijí, lze je pouze zesílit přidáním další vrstvy černé barvy. Ta navíc může mít někdy tendenci zezelenat či zmodrat. Za deset let tedy linky nemusí vypadat tak dobře jako bezprostředně po vytetování.


S barvami máme v našem studiu velmi dobré zkušenosti. Tetování se nádherně hojí. V případě kombinace černé a jiné barvy se zpravidla opravuje spíše ta klasická. Velké procento lidí, kteří se pro barvu rozhodnou, je ze své volby nadšeno. Je to zvláštní, jiné.

Nemusí se přitom jednat o obrovské rudé růže nebo fialovo-zelené čínské draky přes celá záda. Barevné tetování může být i jemný detail. Právě to vypadá velmi dobře na světlejších, něžnějších typech lidí. A začít lze i s nenápadnou šedou barvou.

„Hodně lidí si nechává dát šedou barvu, která je skvělá v tom, že nevykřikuje. Zároveň je viditelný rozdíl oproti černé. Když vidíte kontrast černé a šedé, je to nádhera,“ navrhuje Denisa, jak začít s barevným tetováním. „Moji zákazníci už uvažují tak, že na začátku zkusíme použít opravdu barevnou barvu a potom to případně změníme,“ pochvaluje si naše tatérka.

Pokud se mezi tyto odvážlivce chcete přidat, nebojte se zeptat na výběr barviček. V našem salonu jsou všechny veganské, žádná rizika vám tedy nehrozí.

Mirka za život