Bolest a rizika při tetování

Snad nejčastější otázkou zájemců o kérku je, zda tetování bolí. Odpověď na tento dotaz ale není jednoznačná, protože každý člověk má jiný práh bolesti. Obecně bohužel platí, že nejčastěji před bolestí u tetování varují ti, kteří žádnou kérku nemají. Lidé, kteří už proces absolvovali, vnímají bolest jinak, ví, na co se připravit, čímž si následný pobyt u tatéra dost zjednoduší. Základ je totiž v psychickém nastavení.

Při tetování zažívá tělo fyzickou, ale také psychickou bolest. Ta může hrát mnohem zásadnější roli, podle naší tatérky Denisy se na výsledku projevuje až z osmdesáti procent. „Když jsi v pohodě, uvědomíš si, že je to strojek. Srovnat se s tímto faktem usnadní proces a nebolí potom třeba ani žebro, kde je na kosti v podstatě jen kůže. Když se na bzučení strojku soustředíš negativně, může to bolet. Záleží na tom, jak je člověk připravený,“ vysvětluje Denisa.

Stejný vliv má psychické rozpoložení při tetování také na jeho následné hojení. Když je člověk vyčerpaný, před návštěvou salonu se nenají, po odchodu si nejde odpočinout, hojení se zpomaluje. Péče před tetováním i po něm je stejně důležitá jako samotný proces. Pokud jí člověk nepřiřadí dostatečný význam, bude podle toho vypadat i výsledek.

Tatér by měl ke každému přistupovat individuálně, brát v potaz citlivost kůže, umístění nového tetování. Zároveň je to také člověk, který nechce, abyste sezení u něj protrpěli. Proces můžete kdykoliv přerušit, odpočinout si, doplnit energii. Až se budete cítit dobře, můžete v tetování pokračovat. U všeho vám bude asistovat naše Denisa, která má mnoho zkušeností a dokáže zavést řeč na úplně jiné téma.

Jestli chcete vidět, jak tvorbu kérek zvládají naši klienti, podívejte se na videa na YouTube kanálu Prosteˇzivot. Někteří při procesu tetování zvládají dávat i rozhovory, třeba jako David Altner.

Rozpití, vypadání, vyrážka a další rizika

V souvislosti s tetováním jsou kromě bolesti často rozebíraným tématem také rizika. Největším z nich je rozpití kérky. Opět to souvisí s psychickou pohodou. Pokud nejsou tělo a hlava připravené, tetování se rozpije. Jako oprava připadá v úvahu jen zesílení čar. Věnujte proto, prosím, tetování dostatečnou přípravu. Dejte si něco dobrého, odpočiňte si. Po procesu se o kérku dobře starejte.

Se zmíněnou péčí souvisí také další riziko – vyrážka nebo alergická reakce. Pokud zvolíte chemické přípravky, necháte na nové ozdobě vaší kůže tlustou vrstvu kokosového oleje nebo bambuckého másla, tetování může začít mokvat nebo se kolem něj objeví vyrážka. Nebezpečná je také alergická reakce, která se může dostavit v důsledku dlouhého ponechání ochranné fólie na kůži. Pokud ale budete dodržovat pravidla správné péče, která vám při odchodu sdělí tatér, nic špatného se nestane.

Mirka za život