Cena tetování v salonu Prostěkérky

V Česku funguje spoustu salonů, kam si můžete dojít pro svou kérku. Existuje mnoho kritérií, podle kterých tatéra vybrat. Nikdy by to ale neměla být cena. Ušetřit pár stovek při prvním sezení se totiž nemusí vůbec vyplatit. Proč je cena v Prosteˇzivotě vyšší než u jiných tatérů? Co všechno je v ní obsaženo a proč je dobré si připlatit?

Studia v České republice se drží standardního postupu, kdy si za tetování řeknou určitou částku. Pro příklad zde uvedeme dva tisíce korun. Při sezení ale zjistíte, že ochrannou fólii, která je nezbytná, dostanete za příplatek 500 korun. V případě, že byste potřebovali tetování opravit, cena se opět navyšuje. Ve finále se tedy můžete dostat i na dvojnásobnou cenu. 

V Prosteˇzivotě jsou všechny zmíněné doplatky už započítané do domluvené sumy. Samotné tetování, ochranná fólie, oprava, to vše je součástí částky, kterou vám tatérka sdělí.

Významným prvkem v ceně je také kvalita používaných produktů. Všechny přípravky se vyvíjí a nejnovější technologie nemusí být v Česku dostupné. Dostat je do našeho salonu tedy vyžaduje vyšší náklady. Je to ale investice, která zaručuje bezpečně odvedenou práci.

„Pracuju s nejlepšími barvami na světě a s jehlami, které nejsou z Česka. Chci dát lidem ten luxus, i když by to možná nebylo potřeba. Nejlepší příslušenství něco stojí, lidi si to neuvědomují. Na lidech ale nechci šetřit. Chci se pod svou práci podepsat a chci vědět, že se člověk dobře zahojí. Chodí za mnou i lidi, kteří chtějí jedno kvalitní tetování za celý život. Každý má jiná kritéria, cena by ale neměla být rozhodující,“ říká Denisa za Prostěkérky.

Denisa je navíc také jedním z mála tatérů v Česku, kteří mají svou asistentku. Ta vám odepíše v rámci jednoho dne, termín máte domluvený obratem. Pro vaši spokojenost tedy pracuje víc lidí, kteří musí být zaplaceni. Navíc jsou tyto termíny velice přizpůsobitelné. Některé salony mají pevnou pracovní dobu, v Prostěkérkách dostanete čas podle toho, jak vám to vyhovuje. Klidně v pět ráno nebo naopak v osm večer. 

Součástí týmu je také právník, který se stará o všechny potřebné dokumenty. V málokterém salonu jste asi zažili, že by se před samotným procesem podepisovaly nějaké papíry. Jsou to ale důležité podklady pro naše čisté svědomí a vaše bezpečí.

K tetování je opravdu třeba přistupovat jako k celoživotní investici. Lacině odvedená práce se nejpozději do pěti let projeví. Lidem potom podle našich zkušeností nevadí připlatit si jakoukoliv sumu, jen aby se ošklivého obrázku na těle zbavili. Zpětně dají za opravu i desetkrát více. Na začátku je tedy dobré investovat o trochu víc než potom přemýšlet, ke komu zajít na opravu a kolik do toho investovat. 

„Většina lidí potřebuje špatný tetování, aby si tento fakt uvědomili. Moji klienti to ale nechtějí mít. Mrzí mě, že jsme nastaveni tak, že na sobě šetříme. Potom nám ale nevadí jít do mekáče nebo na party, kde necháme stovky až tisíce za večer. Vážím si lidí, kteří mají jako prioritu sebe. Ušetřit tři tisíce na tom, že budu mít rozpité tetování přes celý krk a uvidí ho všichni, to mi přijde jako bizár. Už to nesundáš. A jestli, tak to bude bolet a stát hodně peněz,“ uzavírá Denisa.

Mirka za Prosteˇzivot