Jak vybrat tatéra a tetování

Výběr motivu, který budeš mít do konce života na sobě, je stejně tak důležitý jako člověk, který Ti ho vytetuje. Volbu samotné kérky ani tatarského salónu proto není dobré podcenit. Na co se při výběru zaměřit, podle čeho se rozhodnout a je možné odejít, když nejsi spokojený?

Výběr motivu tetování

Mnoho lidí čerpá při volbě tetování na sociálních sítích. Kérky, které vidíte na internetu, ale nemusí působit stejně i v realitě. V Česku se lidé na tetování nedívají jako na umění, ale spíše jako na jednotlivé obrázky. Je třeba si uvědomit, že ne všechny kresby vypadají na každém těle stejně, dobře. Kérka se tedy musí i v případě předem jasného plánu navrhnout přímo na tělo. Dobré je proto přijít s vlastním nápadem, ale nebát se si s tatérem domluvit konzultaci.

Dobré je využít tuto možnosti i v případě, že nemáte konkrétní požadavek na podobu tetování. U takzvané volné kérky ale dejte tatérovi alespoň základní indicie, tedy nejdůležitější věci, které by se na vašem těle měly objevit, ať už jde o určité číslo nebo tvar. Pošlete do salonu fotky vašich oblíbených věcí, aby si vás a váš styl mohl tatér představit. V ideálním případě přijďte na již zmiňovanou konzultaci.

GALERIE

Právě ta dává člověku možnost sednout si a zamyslet se. Do této doby jste pravděpodobně ještě vámi zvolený obrázek nebo tatérův nápad neviděli na těle. Nyní je čas změnit umístění, velikost, ale někdy i samotný motiv. Návrh tetování je vždy možno upravit. Člověk nemá důvod představovat si jiná místa, tatér však ano. Během konzultace, ale klidně i při samotném sezení, by měl svého klienta více poznat a nabídnout mu několik možností. Velkou roli hraje individuální přístup.

Tetování musí v každém případě vyhovovat vám, ne tatérovi. Váš obrázek nemusí odpovídat stlu tatéra. Pokud chcete vlastní kérku, dejte to najevo a nebojte se říct své přání nahlas. Tetování budete mít do konce života na těle vy, ne váš tatér. Při překreslování buďte nároční. Investujete do toho nemalé peníze, dejte je tatérovi za dobře odvedenou práci, ne za laxní přístup.

Ochota tatéra, energie ve studiu

Neméně důležitá je v celém procesu osoba tatéra i místo, kde k tetování dochází. Při tetování hraje velkou roli psychika. Nejde tedy pouze o samotnou kérku, ale o přístup. Tatér vám dává energii, pořád je to ale pouze člověk a jeho energie nemusí být vždy pozitivní. Každý zákazník také může člověka se strojkem vnímat jinak.

Rozhodně není cílem, abyste pobyt ve studiu přetrpěli. Už ze samotného procesu byste měli mít dobrý pocit. Když se necítíte dobře, nebudete na tetování připraveni. Pokazit se potom může téměř vše. Dokud se tedy netetuje, je vždycky možné odejít. Není to špatné rozhodnutí, naopak.  Nechcete přece platit velké peníze za práci, která je špatně odvedená. S tím by lidé měli k výběru tatéra přistupovat.

Rozhodujícím faktorem mnoha lidí při výběru tatéra je cena. Určitě se najde spoustu salonů, kde dostanete kérku za pár stovek. Nemusí to být špatně, ale ujistěte se, že všechny dříve zmíněné aspekty hrají ve váš prospěch. Ušetřit pár stovek na věci, která bude na vašem těle do konce života, ale která se vám například nebude líbit nebo se vlivem použití špatných produktů pokazí, se rozhodně nevyplatí. Investujte raději na začátku větší částku u tatéra, který je spolehlivý a u kterého později nevysázíte další tisíce za opravy.

Mirka za Prosteˇzivot