Než přijdeš na tetování

Ať už se jedná o Vaši první návštěvu tetovacího salonu, nebo s tím máte mnoho zkušeností u jiných tatérů, vždy je třeba dodržovat určitá pravidla, aby nová kérka, pro kterou si jdete, byla hezká a vydržela taková co nejdéle. Jaká omezení na Vás čekají několik hodin před tetováním, na co myslet a čeho se vyvarovat?

Když už máte domluvený termín, představu o podobě Vašeho tetování, stačí už jen sebrat odvahu a přijít. Jeden den před samotným procesem, časově tedy 24 hodin před návštěvou salonu, myslete na několik pravidel.

Ne alkoholu a kofeinu

Tím prvním je vynechání alkoholu a kofeinu. Obě tyto látky působí na každé tělo jinak. Někomu nemusí ublížit ani tři lahve vína, u někoho se projeví i sklenička. Protože je to ale velké riziko – hrozí do konce života rozpitá kérka – je jednodušší se alkoholických nápojů a nápojů obsahujících kofein 24 hodin před tetováním vyvarovat. U někoho se opravdu nic stát nemusí, ale panák nebo sklenička na kuráž může celý výtvor pokazit. Pokud nepijete, máte jistotu.

Odpočinek a jídlo

Omezení (naštěstí) neplatí v případě jídla. Konzumovat můžete všechno, na co jste zvyklí. Dokonce je důležité, abyste do sebe nějaké živiny dostali. Pokud budete najezení, tělo bude silnější a připravenější na zásah, jakým tetování bezesporu je. Energii pak můžete doplňovat i v průběhu tetování. Oblíbené dobroty jsou v salonu vítané.

Stejně tak myslete na doplnění vitaminů. Zhruba týden před tetováním se doporučuje vhodným způsobem doplňovat zejména vitamin C. A to v jakékoliv formě. Stačí přitom i voda s citronem.

Před příchodem do salonu myslete také na odpočinek. Stejně jako tělo posílíte jídlem, připravit ho na tetování můžete také odpočinkem. Těsně před návštěvou se tedy zbytečně nevysilujte, party odložte na příští týden a jděte si raději lehnout. Když budete odpočinutí, kérka má mnohem větší šanci se dobře zahojit.

Nemoc? Odložení termínu

Pokud máte domluvený termín, je samozřejmě dobré přijít. Existují ale výjimky, kdy je lepší sezení přeložit. Nevolnost, nemoc, horečka… To všechno jsou důvody, proč tak učinit. Když vám není dobře, raději napište a domluvte se s tatérem na odkladu. Všechny zdravotní komplikace, které byste normálně přechodili, se mohou na kérce podepsat negativním způsobem. Špatné hojení, rozpití, vyrážka nestojí za přetrpění zvýšené teploty. Raději tedy termín odvolejte, dopřejte tělu odpočinek a přijďte jindy.

Mirka za Prosteˇzivot