Péče o nové tetování

Pokud si chcete udržet nové tetování v dobré kondici, je důležité se o něj dobře starat. Jak dlouho mít na kůži ochrannou fólii, čím tetování mazat a jak zabránit vypadání barvy?

Po dokončení tetování v salonu dostanete ochrannou fólii, kterou budete mít podle pokynů tatéra na místě několik hodin až dnů. V našem salonu nabízíme dva druhy těchto fólií – klasickou potravinářskou, která je určena na zakrytí tetování na dobu několika hodin, a speciálně upravenou fólii, která se na kérce nechává více dní.

Konkrétně je v případě potravinářské fólie tuto ochranu dobré nechat na místě jednu až šest hodin. Speciální fólie se pak sundá po 12 až 24 hodinách, kdy se místo opláchne vodou, osuší a poté se na tetování opět přiloží a ponechá další den. Po sundání obou druhů fólie místo opatrně opláchněte vodou a osušte.

Tetování funguje jako odřenina. Prvních 24 hodin se z „rány“ vypouští přebytečná plazma a barva, místo kolem nově nakreslených čar se stahuje. Po uplynulém dni nebo dvou se kérka začne hojit. V místě se začnou tvořit stroupky, které určitě netrhejte. Mohlo by totiž dojít k vytrhnutí barvy, což by vyžadovalo opravu, a celý proces hojení by se prodloužil.

Tetování začněte mazat tenkou vrstvou bambuckého másla nebo kokosového oleje. Nikdy tetování nemažte tlustou vrstvou, kůže by pod ní nemohla dýchat, a hrozila by se pak objevit vyrážka nebo by kůže začala mokvat. Pro mazání existuje spoustu speciálních krémů. Doporučujeme ale právě zmíněné bambucké máslo a kokosový olej, které jsou přírodního původu. Chemické přípravky totiž nesedí každému. Pokud už k nám nikdy nepřijdete, tatérka bude vědět, že jste Vy i Vaše kérka v pořádku.

Velmi oblíbený je na péči o tetování podle veřejnosti Bepanthen. Ten sice umí jizvu stáhnout, zároveň se ale z těla snaží dostat vše, co tam nepatří. V tomto případě tedy barvu. Je proto lepší sáhnout po přípravcích rostlinného původu.

Délka hojení je u každého odlišná, záleží také na velikosti tetování. Obecně platí, že kůže je kompletně zahojená zhruba po dvou měsících od tvorby kérky.

Pokud si chcete udržet hezkou barvu a mít tetování bez problémů, věnujte mu péči i nadále. Bambucké máslo a kokosový olej jsou stále vítaným pomocníkem. Opatrní buďte při pobytu na slunci – myslete na použití krému s ochranným faktorem.