Co (ne)dělat před/po tetování(m)

Prostěcast (10. 1. 2021)

Prostěkerky: Co (ne)dělat před/po tetování(m)?

  • Kam napsat:

Když ses rozhodnul, že chceš tetování ode mě, napiš mi na Instagramu (@prostekerky), pošli e-mail (kerky@prostezivot.com) nebo vyplň formulář na webu (www.prostezivot.com), který je pro vás i pro nás nejlepší variantou, protože nemůžete na nic zapomenout.

Sekretářka vám následně pošle další informace a můžeme se na sebe těšit.

  • 24 hodin před tetováním

Týden před tetováním (nebo alespoň pár dnů) si dávej vitamin C. Pokud bereš prášky na ředění krve, pokus se je vysadit (pokud je to možné). Tetování by se mohlo rozpít.

Vyvaruj se kofeinu a alkoholu, o drogách ani nemluvě.

Tetování budeš mít na celý život, tak doufám, že 24 hodin bez kafe vydržíš. 

Určitě se vyspi! Tetování je zásah do těla, přirovnává se někdy k popálenině. V těle se uvolní adrenalin, vyplaví z Tebe všechno. Je proto dobré být vyspaný, najezený. A vezmi si s sebou něco, co Ti udělá radost – sladké pití, kousek čokolády.

  • Pár dnů před kérkou se cítíš špatně?

Když jsi nemocný nebo unavený, může to ohrozit kvalitu tetování. Jsem moc ráda, když se z kérky omluvíš. Termín radši odložíme, nestojí to za zničené, rozpité tetování.

Když v průběhu tetování ucítíš, že Ti není dobře, cítíš, že potřebuješ pauzu, ozvi se. Určitě budu ráda, když na chvilku zastavíme a budeme pokračovat později. Není to žádný problém a znovu platí, že se máš cítit dobře. Zničené tetování nikdo nechce.

  • Mám čerstvě udělanou kérku

Aftercare, způsoby hojení:

Hojení v průměru zabere 14 dní.

Po tetování Ti místo zabalím do fólie, výběr nechám na Tobě.

  • Potravinářská fólie

Po procesu tetování Ti novou kérku namažu vazelínou a zabalím potravinářskou fólií. Tu si můžeš nechat 1 až 6 hodin. Vazelína rozbitou kůži stáhne.

Po odstranění fólie si místo omyj vodou a začni mazat kokosovým olejem nebo bambuckým máslem. I kdybychom se už potom nikdy neviděli, budu si jistá, že se Ti nemůže nic stát. Přírodní mazání Ti nemůže nijak ublížit (na rozdíl od speciálních krémů k tomu určených – Bepanthen se Ti bude snažit z těla vytlačit i tetovací barvu).

Je to dobrý způsob na léto. Když máš v létě tetování, nepotí se Ti, kérku můžeš mít zahojenou už za týden.

  • Fólie na více dní

Fólii po 12 až 24 hodinách sundáš, opláchneš si z tetování všechno, co tam nemá být, a opět přelepíš stejnou fólií. Tu si necháš na více dní.

  • Hojení po odstranění fólie

Tetování funguje, jako když si odřeš koleno. Prvních 24 hodin se Ti vypouští přebytečná plazma a barva, „odřenina“ se stahuje. Po uplynulém dni nebo dvou se může tetování začít hojit.

V místě se Ti začnou dělat stroupky. Určitě je netrhej, protože by sis mohl vytrhnout i barvu.

Ať zvolíš jakoukoliv péči, stroupky se udělají. Tatér to pozná, i když mu budeš tvrdit opak. Vytvoří se Ti tam jizva a oprava bude náročná. 

U tenkých linek jsou místa, kde se to může stát. Přesto na tetování mysli, maž ho tenkou vrstvou másla nebo oleje, aby mohla kérka dýchat.

  • Styly tetování

Handpoke

Dříve jsem tak tetovala. Připodobňuji tento styl tetování k fixce, kterou tečkuji jednotlivá místa. Nejde objet linku, musí se opravdu vytečkovat. Je to ruční styl – když Ti z handpoku něco vypadne, je to jen tečka. 

Strojek

Strojek je spíš jako štětec, linka je celistvá a hezky rovná. Když Ti vypadne kousek tetování udělané strojkem, místo může být světlejší.

  • Oprava

Když je tetování zahojené a něco přesto vypadlo, přijď na opravu. Může bolet víc, ale určitě to není katastrofa. Také se pravděpodobně bude dotetovávat jen menší část kérky.

  • Regenerace

Kůži máš kompletně zahojenou zhruba po dvou měsících.